טופס 1348 – חובת דיווח ליוצאים לחו"ל

שיתוף ב email
שיתוף ב print
טופס 1348 – חובת דיווח ליוצאים לחו"ל

טופס 1348 – הצהרת תושבות – מי שמצהיר על עצמו שאינו תושבי ישראל

טופס 1348- מאת רואה חשבון אמנון בן שושן.
סעיף 131(א) (5ה) הוסף במסגרת תיקון 223 לפקודה ונקבעה בו חובת הגשת דוח ליחיד ששהה בישראל בשנת המס מעל ל-183 יום או אם שהה בישראל בשנת המס 30 ימים או יותר, ובסה"כ 425 יום או יותר, בתקופה של שנת המס והשנתיים שקדמו לה, והיחיד טוען שהוא אינו תושב ישראל.

במקרה בו היחיד טוען שהוא אינו תושב ישראל, למרות שעמד בחזקת הימים, עליו להגיש דוח המפרט את העובדות עליהן מבוססת טענתו. לשם קליטת הטופס במערכים, עליו לצרף לטופס 1301, את טופס 1348 המצורף. במקרה בו ליחיד אין תיק במס הכנסה ואין לו הכנסות אחרות המחייבות הגשת דוח שנתי בארץ, יש לפתוח לו תיק מסוג 97 עם אפיון שלא מחייב הגשת דוח בכל שנה- אפיון "עמידה בחזקת הימים".

דרישות בדוח המס (טופס 1301)

מי שמצהיר כי אינו תושב ומחויב בהגשת דוח מפרט גם מחויב בהגשת דוח מס לרשות המסים.
לקריאה מורחבת בנושא הגשת דוח מס לשכיר לחץ על הקישור ולקריאה מורחבת על הגשת דוח מס לעצמאי לחץ על הקישור. בחלק א' (פרטים אישיים), נדרש לסמן מי שחל עליו האמור לעיל: "אינני תושב ישראל אך מתקיימת לגבי "חזקת ימי שהייה בישראל" הנסתרת על ידי ואני חייב בהגשת דוח לפי סעיף 131 (א) (5ה) לפקודה, מצ"ב טופס 1348.
לקריאה מורחב בנושא ישראלים ברילוקיישן, יש להיכנס למאמר המקושר.

אודות המשרד

הצורך בבחינת סוגיות תושבות וניתוק תושבות, הנו מידי ומשמעותי עבור תושבי ישראל השוהים בחו"ל מפאת השלכות המיסוי הנלוות לכך.
קיימים שיקולי מס בניתוק תושבות מישראל מול הכדאיות בשמירת מעמד תושב ישראל.
משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות' מנוסה בתחום מיסוי בינלאומי ומקנה סל פתרונות מיסוי לתושבי ישראל החל מההחלטה על ניתוק תושבות וכן לאורך כל תקופת השהייה בחו"ל.

המידע המוצג במאמר הנו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת. המחבר ו/או משרד רואה החשבון אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים,
ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. רק הוראות החוק, הפסיקה או הוראות המוסד המטפל, מחייבות וקובעות. בכל מקרה בו נכתב לשון זכר הכוונה גם ללשון נקבה, וכן להפך, אלא אם נאמר במפורש אחרת.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
חובת דיווח תושב ישראל השוהה בחו"ל

תושב ישראל השוהה בחו"ל

חובת דיווח ותשלום מס לתושב ישראל תושב ישראל השוהה בחו"ל – חובת דיווח מאת רואה חשבון אמנון בן שושן. בינואר 2003, מדינת ישראל  "יישרה קו"

עובדים שכירים בחו"ל

עובדים שכירים בחו"ל

פתח דבר הכנסות עובדים שכירים בחו"ל הכנסות עובדים שכירים בחו"ל – מאת רואה חשבון אמנון בן שושן התופעה של תושבי ישראל העוזבים את הארץ לתקופות שונות

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

רישום לניוזלטר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!