שירותי הנהלת חשבונות לחברות ועצמאים

שירותי הנהלת חשבונות לחברות ועצמאים

שירותי הנהלת חשבונות – פתח דברים

הנהלת חשבונות הנה שירות שניתן לעסקים (עצמאים וחברות) לצורך ניהול הרישום החשבונאי של העסק באמצעות מערכות ממוחשבות שתומכות בתיעוד החשבונאי.
מטרתם של שירותי הנהלת החשבונות הנן לשמור על הסדר בספרי העסק ולתעד את המסמכים הקשורים לפעילות העסקית.
את שירותי ניהול החשבונות ניתן לקבל ממנהלי חשבונות מוסמכים והם אחראיים בין השאר, על הפקת חשבוניות ורישומן במערכת, הכנת משכורות, גביית חובות ותשלום לספקים.
הרישומים במערכת הנהלת חשבונות מתבצעים ברמה יומית כך שיהיה ניתן בכל תקופה נדונה להכין את הדיווחים התקופתיים לשלטונות המס ולהעביר את הרישומים לביקורת של רואה חשבון. בתום הביקורת רשאי רואה החשבון להחליט האם נדרש לתקן את הרישום בהנהלת החשבונות או לפסול את הרישומים שבוצעו ע"י מנהלי החשבונות. 

חשיבות שירותי ניהול חשבונות

הנהלת חשבונות בעסק חשובה שכן היא מהווה בסיס לרישום החשבונאי וכן לכל פלט או דוח כספי שמופק באמצעות מערכת הנהלת חשבונות.
הרישום בהנהלת חשבונות חייב להיעשות ע"י בעל מקצוע אמין, מוסמך ומיומן שכן טעות ברישום של סכום במערכת הנהלת חשבונות יכולה להיות קריטית להמשך קיומו של העסק.

למעשה כל אנשי המקצוע בתחום הפיננסי וכן כל גוף ממשלתי או פיננסי נסמכים על פלטים המופקים ממערכת הנהלת חשבונות ולכן חשיבותה רבה. 

השירות ניתן לא רק לצרכים טכניים. למעשה, הפעילות הזו מסייעת לבעל העסק לקבל באופן שוטף משוב רלוונטי אודות תוצאותיה של הפעילות העסקית.
למשל, בנושאים כגון תמחור, גבייה, מיסוי וכדומה.

שירותי הנהלת חשבונות- פנימית או חיצונית

בעלי עסקים רבים מתלבטים לגבי אופן קבלת שירותי הנה"ח.
קרי, האם להשאיר את התחום בתוך הארגון ולהעסיק עובד מוסמך או לפנות לקבלת שירותים במיקור חוץ. 
התשובה משתנה בהתאם לצרכים הספציפיים של בעל העסק. 
הנה"ח פנימית יכולה בהחלט לשמש את בעל העסק היטב שכן היא מנוהלת In House ומשתלבת עם כלל הפעילות העסקית. לבעל העסק ישנה תמיד גישה ישירה, מהירה ונוחה לנתונים החשבונאיים והוא יכול לפנות בכל רגע נתון למנהלת החשבונות בכל נושא חשבונאי ולקבל מענה. מרכיב ההצלחה בסוג השירות טמון בניסיון ובמקצועיות של העומד מאחוריו (העובד). מנגד, היא דורשת משאבים כגון: זמן, עלויות מעביד גבוהות, אנרגיות וידע אשר אינם תמיד זמינים. עסקים אשר רוצים להשאיר את ניהול החשבונות בתוך הארגון, נוהגים להשלים את התמונה עם תמיכה קונסיסטנטית וייעוץ מקצועי מטעם משרד רואה חשבון, לעומת זאת ניהול חשבונות חיצוני מתבצע מחוץ לארגון ונהנה ממקצועיות, אך אליה וקוץ בה- סובל מריחוק פיזי מהפעילות העסקית השוטפת ולכן טמון בו גם חיסרון. 

אודותינו

משרד רואה חשבון אמנון בן שושן מעמיד לרשות לקוחותיו שירותים מתקדמים של הנהלת חשבונות הכוללים ייעוץ מקצועי שוטף, התנהלות נכונה מול רשויות המס, מקסום החשבונאות הפיננסית לכדי אפקטיביות מרבית ומתן פתרונות חשבונאיים יצירתיים לכל אתגר. זאת, בין אם מדובר בפעילות עסקית של יחיד, ובין אם מדובר על חברה שמעסיקה עובדים ונדרשת  בשירותי ניהול חשבונות וכן עריכת תלושי שכר וייעוץ משפטי בדיני עבודה.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
office 10

עקרונות המיסוי בחברה משפחתית

חברה משפחתית – פתח דבר עקרונות המיסוי בחברה משפחתית – מאת רואה חשבון אמנון בן שושן. אחד מסוגי התאגידים השיתופיים הנפוצים בישראל, הוא התאגדות של

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

רישום לניוזלטר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!

דילוג לתוכן