יועץ מס לעצמאים ולחברות בע"מ

יועץ מס לעצמאים ולחברות בע"מ

יועץ מס – פתח דבר

יועץ מס נמנה עם בעלי המקצוע בענף שירותי ייעוץ בתחום המיסוי, אשר הוסמך והוכשר לעסוק במתן ייעוץ מס בדומה לרואה חשבון. עם זאת לרואה החשבון תחומי אחריות מקיפים ורחבים מאלה של יועץ המס מפאת תקופת ההכשרה האקדמית הארוכה הנדרשת לצורך קבלת רישיון רואה חשבון. 
תפקידם של יועץ מס ורואה חשבון חופפים, אך אינם זהים וההבדלים העיקריים ביניהם כוללים את סוג ההכשרה והסמכויות שיש לכל בעל מקצוע במסגרת התפקיד.

יועץ מס – תפקידו ותחומי אחריות

הלימודים להכשרת יועצי מס נמשכים כשנה ותכני הלימוד הנם בתחום המסים. 
תפקידו של יועץ המס היא להבין את מהות הפעילות בעסק, להנחות ולעבוד בשיתוף פעולה מלא עם בעל העסק וזאת במטרה למצות את הטבות המס
באמצעות תכנון מס ע"פ הוראות הפקודה, תקנות מס הכנסה, חוזרי מס הכנסה ופסיקה. יועץ המס משמש כמתווך בין בעל העסק לרשויות המס.
תחומי אחריותו בין היתר-

  1. ייצוג מול שלטונות המס והמוסד לביטוח הלאומי.
  2. ליווי בפתיחת עסק. בחינת תחזית תוצאות וכדאיות של הפעילות העסקית. 
  3. הגשת דיווחים שוטפים לרשויות המס תוך מיצוי מלוא הטבות המס וניכוי הוצאות הכרוכות בפעילות העסקית. 
  4. ייעוץ בתחום יחסי העבודה.
  5. תכנוני מס בעסק. בניית תכנית עבודה לצורך מקסום רווחים ותשלום מס מופחת. בחינת שיקולי מס בנושא מיסוי הישראלי ומיסוי בינלאומי.
  6. שירותי הנהלת חשבונות בעסק וייעוץ לניהול חשבונות.
  7. ניהול תזרים בעסק. להרחבה בנושא לחץ על הקישור.
  8. הגשת דו"ח מס הכנסה שנתי והכנת דו"ח הצהרת הון ליחידים עצמאיים בלבד. יועץ מס אינו מורשה לערוך דוחות כספיים מבוקרים של חברה בע"מ ולחתום עליהם.

רואה חשבון – תפקידו ותחומי אחריותו

הכשרת רואי חשבון נעשית במסגרת לימודים אקדמיים שנמשכים ארבע שנים. במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים ידע בכל תחומי החשבונאות והמיסוי.
לאחר לימודי התואר נדרשת שנה נוספת של לימודים לצורך הכנה למבחני מועצת רואי החשבון (שנת השלמה). בהמשך תקופת ההכשרה נדרשות שנתיים נוספות של התמחות במשרד רואי חשבון לצורך קבלת רישיון מלשכת רואי החשבון. תפקיד רואה חשבון העיקרי הוא לבקר את הדוחות הכספיים של חברות ולעקוב אחר הפעולות החשבונאיות שנרשמו בעסק ובסיומה של הביקורת- לחוות דעתו על הדוחות הכספיים ולכן מוטלת עליו אחראיות גדולה ונדרשת בקיאות בדיני המס ותקני חשבונאות.

בדומה ליועץ מס, רואה חשבון מעניק שירותי ליווי וייעוץ עסקי בתחום המיסוי לחברות וליחידים עצמאיים החל משלב הקמת העסק ולאורך כל הפעילות העסקית, מלווה עסקים ומייצגם מול רשויות המס, אולם רואה חשבון יכול לייצג כל בעל עסק מול כל רשות מס בארץ ואף לחוות את דעתו ולחתום על דוחותיה הכספיים של חברות ולספק בהקשרה אישורים פיננסיים הנדרשים ע"י מוסדות הבנקים ורשויות המס.

לימודי ראיית חשבון מקיפים ועמוקים מלימודי ייעוץ מס ורואי החשבון בעלי סמכויות רבות ורחבות מסמכויותיו של יועץ המס.
כל פעולה עסקית לא תהיה מושלמת ללא טביעת עין מקצועית של רואה חשבון, שתספק ניתוח אובייקטיבי ומיומן של הדוחות הכספיים. לא אחת, חוות דעתו של רואה חשבון משנה לחלוטין את התפיסה הראשונית אודות העסק ויכולה אף להיות משמעותית בהתחקות אחר המודל הכלכלי הנכון.

אודות משרדינו בתל אביב

משרד רואה חשבון אמנון בן שושן הנו משרד רואה חשבון במרכז הארץ, המספק שירותי ראיית חשבון לחברות וייעוץ מס בתחום המיסוי הישראלי ומיסוי בינלאומי (מיסוי הכנסות ישראלים בחו"ל שיצאו לרילוקיישן, תושבים חוזרים, קביעת מעמד התושבות, ליווי הליך ניתוק תושבות) לשורה ארוכה של לקוחות, תוך הקפדה על שירות מקצועי, קשר אישי וזמינות גבוהה.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
רואה חשבון

התקנת דלקן כתנאי לניכוי הוצאות דלק

התקנת דלקן כתנאי לניכוי הוצאות דלק – רקע  ביום 15.9.2021 פורסמה טיוטת תיקון ("התיקון") לתקנות מס הכנסה (ניכוי הוצאות רכב), התשנ"ה-1995 ("התקנות") לפיו ניכוי הוצאות

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

רישום לניוזלטר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!