יועץ מס לעצמאים ולחברות בע"מ

יועץ מס לעצמאים ולחברות בע"מ

יועץ מס – פתח דברים

תפקידו ותחומי אחריותו של יועץ המס – מאת רו"ח אלעד לשם.
יועץ מס הנו בעל מקצוע מוסמך ונמנה עם בעלי המקצוע בענף נותני השירותים בתחום המיסוי וייצוג מול רשויות המס, שהוסמך והוכשר לעסוק במקצוע בדומה לרואה חשבון. עם זאת לרואה החשבון תחומי אחריות מקיפים ורחבים מאלה של יועץ המס מפאת תקופת ההכשרה האקדמית הארוכה הנדרשת לצורך קבלת רישיון רואה חשבון. 

יועץ מס – תפקידו ותחומי אחריות

הלימודים להכשרת יועצי מס נמשכים כשנה ותכני הלימוד הנם בתחום המסים. הכשרת רואי חשבון נעשית במסגרת לימודים אקדמיים שנמשכים ארבע שנים. במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים לראיית חשבון ידע בכל תחומי החשבונאות והמיסוי. לאחר לימודי התואר נדרשת שנת לימודים נוספת לצורך הכנה למבחני מועצת רואי החשבון (שנת השלמה) ובהמשך תקופת ההכשרה נדרשות שנתיים נוספות של התמחות במשרד רואי חשבון לצורך קבלת רישיון מלשכת רואי החשבון. 

תפקידם של יועצי המס ורואי החשבון חופפים, אך נבדלים בסוג ההכשרה והסמכויות שיש לכל בעל מקצוע במסגרת תפקידו. רואי חשבון ויועצי המס מסייעים לבעל העסק במתן שירותים חיוניים מול רשויות המס כדוגמת: פתיחת תיקים ברשויות המס, שירותי הנהלת חשבונות בעסק, סיוע בהגשת דיווחים שוטפים לרשויות המס, הגשת דו"ח מס הכנסה שנתי והכנת דו"ח הצהרת הון ליחידים עצמאיים, הכוונה בניהול ספרי העסק, ייעוץ מס שוטף במהלך חיי העסק תוך בחינת שיקולי המס, מיצוי זכויותיו של בעל העסק ותכנוני מס שמטרתם להפחית את תשלומי המס בדרכים חוקיות ומקובלות. התפקיד כאמור, מצריך בקיאות רבה מפאת האחריות הרבה המוטלת על כתפיהם של רואי החשבון ויועצי המס. ההבדל המהותי בין רואה חשבון ויועץ מס הוא שיועץ מס אינו מורשה לבקר דוחות כספיים של חברה בע"מ ולחתום עליהם וזאת בניגוד לרואה החשבון. 

רואה חשבון – תפקידו ותחומי אחריותו

בדומה ליועץ מס, רואה חשבון מעניק שירותי ליווי וייעוץ בתחום המיסוי לחברות וליחידים עצמאיים החל משלב הקמת העסק ולאורך כל הפעילות העסקית, מלווה עסקים ומייצגם מול רשויות המס, אולם רואה חשבון יכול לייצג כל בעל עסק מול כל רשות מס בארץ ואף לחוות את דעתו על דוחות כספיים של חברות ולספק בהקשרה אישורים פיננסיים הנדרשים ע"י מוסדות הבנקים ורשויות המס. תפקיד רואה חשבון העיקרי הוא לבקר את הדוחות הכספיים של חברות ולעקוב אחר הפעולות החשבונאיות שנרשמו בעסק ובסיומה של הביקורת – לחוות דעתו על הדוחות הכספיים ולכן מוטלת עליו אחראיות גדולה ונדרשת ממנו בקיאות בדיני המס ותקני חשבונאות. לימודי ראיית חשבון מקיפים ועמוקים מלימודי ייעוץ מס ולכן רואי החשבון בעלי סמכויות רבות ורחבות מסמכויותיו של יועץ המס. כל פעולה עסקית לא תהיה מושלמת ללא טביעת עין מקצועית של רואה חשבון, שתספק ניתוח אובייקטיבי ומיומן של הדוחות הכספיים. לא אחת, חוות דעתו של רואה חשבון משנה לחלוטין את התפיסה הראשונית אודות העסק ויכולה אף להיות משמעותית בהתחקות אחר המודל הכלכלי הנכון.

אודות משרדינו בתל אביב

משרד רואה חשבון אמנון בן שושן הנו משרד רואה חשבון במרכז הארץ, המספק שירותי ראיית חשבון לחברות וייעוץ מס בתחום המיסוי הישראלי ומיסוי בינלאומי (מיסוי הכנסות ישראלים בחו"ל שיצאו לרילוקיישן, תושבים חוזרים, קביעת מעמד התושבות, ליווי הליך ניתוק תושבות) לשורה ארוכה של לקוחות, תוך הקפדה על שירות מקצועי, קשר אישי וזמינות גבוהה.

רואה חשבון אמנון בן שושן

רואה חשבון אמנון בן שושן

אודות כותב המאמר - רואה חשבון אמנון בן שושן.

שותף ומייסד משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות'. בעל תואר ראשון במנהל עסקים והתמחות בחשבונאות (BA) ותואר שני עם התמחות במסים (MBA). מומחה בתחום מיסוי ישראלי ומיסוי בינלאומי, מיסוי ישראלים ברילוקיישן למדינות ברחבי העולם, התמצאות באמנות המס ודיני המיסוי הזר, תושבים חוזרים ותיקים, השקעות נדל"ן בחו"ל, מטבעות דיגיטליים, תגמול הוני ממעביד מסוג אופציות ומניות מסוג RSUS ו-ESPP, מיסוי שוק ההון, גילוי מרצון, הקמת מבני מס בינלאומיים מורכבים ובפתרונות מיסוי בקשר עם פעילותם של ישראלים במדינות ברחבי העולם ותושבי חוץ בישראל וטיפול בהחזרי מס מורכבים.

בעל ניסיון בכתיבת חוות דעת מורכבות ומייצג יחד עם צוות המשרד נישומים רבים בדיונים מול רשות המסים וקבלת החלטות מיסוי (פרה- רולינג) בתחום מיסוי בינלאומי.

אמנון אחראי לפרסומם של מאות כתבות ומאמרים בתחום המסים בעיתונות מקצועית, מרצה בכיר במוסדות אקדמיים בקורסים בתחום המסים, חשבי שכר ויועצי מס וכן מרצה בפורומים מקצועיים ובכנסים של חברות הייטק בנושא מיסוי תגמול הוני ממעביד.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
office 29

טופס 5329

תוכן עניינים:1 טופס 5329 – פתח דבר2 מבצע מכתבי דרישה למסירת מידע3 הסבר אודות טופס 5329 מרשות המסים4 פטור מהגשת דיווח לעולה חדש ותושב חוזר

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

רישום לניוזלטר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!

דילוג לתוכן