פטור ממס שבח במכירת דירה שהתקבלה בירושה

פטור ממס שבח במכירת דירה שהתקבלה בירושה

פטור משבח במכירת דירה שהתקבלה בירושה – מאת רואה חשבון אמנון בן שושן
הפטור הספציפי הנ"ל מעוגן בסעיף 49ב(5) לחוק, לפיו, היורש לא יחויב במס במידה ויעמוד בארבעה תנאים מצטברים אשר נדרשים לצורך קבלת הפטור:

  1. הדירה הנמכרת נחשבת לדירת מגורים מזכה. (דירת מגורים יחידה).
  2. המוכר הוא בן זוג של המוריש, או צאצא של המוריש, או בן זוגו של צאצא של המוריש. (כלומר, יתר היורשים שיתכן וצוינו בצוואה לא יוכלו לבקש פטור מכוח הוראות סעיף זה).
  3. לפני פטירתו היה המוריש בעל דירת מגורים אחת בלבד.
  4. אילו היה המוריש עדיין בחיים ומוכר את דירת המגורים, היה פטור ממס בשל המכירה. תנאי זה יוצר פיקציה, שלפיה, לצורך דיני המס ניתן להתייחס אל אדם שנפטר, כמוכר. דהיינו, היורש נכנס בנעלי המוריש לעניין הזכאות לפטור.

קבלת מידע נוסף בקישור הבא.

רואה חשבון אמנון בן שושן

רואה חשבון אמנון בן שושן

אודות כותב המאמר - רואה חשבון אמנון בן שושן.

שותף ומייסד משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות'. בעל תואר ראשון במנהל עסקים והתמחות בחשבונאות (BA) ותואר שני עם התמחות במסים (MBA). מומחה בתחום מיסוי ישראלי ומיסוי בינלאומי, מיסוי ישראלים ברילוקיישן למדינות ברחבי העולם, התמצאות באמנות המס ודיני המיסוי הזר, תושבים חוזרים ותיקים, השקעות נדל"ן בחו"ל, מטבעות דיגיטליים, תגמול הוני ממעביד מסוג אופציות ומניות מסוג RSUS ו-ESPP, מיסוי שוק ההון, גילוי מרצון, הקמת מבני מס בינלאומיים מורכבים ובפתרונות מיסוי בקשר עם פעילותם של ישראלים במדינות ברחבי העולם ותושבי חוץ בישראל וטיפול בהחזרי מס מורכבים.

בעל ניסיון בכתיבת חוות דעת מורכבות ומייצג יחד עם צוות המשרד נישומים רבים בדיונים מול רשות המסים וקבלת החלטות מיסוי (פרה- רולינג) בתחום מיסוי בינלאומי.

אמנון אחראי לפרסומם של מאות כתבות ומאמרים בתחום המסים בעיתונות מקצועית, מרצה בכיר במוסדות אקדמיים בקורסים בתחום המסים, חשבי שכר ויועצי מס וכן מרצה בפורומים מקצועיים ובכנסים של חברות הייטק בנושא מיסוי תגמול הוני ממעביד.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

רישום לניוזלטר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!

דילוג לתוכן