פיצול שבח בין בני זוג בידי פקיד השומה בדוח השנתי

פיצול שבח בין בני זוג בידי פקיד השומה בדוח השנתי

בשורה לבני זוג המחזיקים נכס מקרקעין במשותף.
משרדי השומה הונחו לפצל את השבח שנוצר בגין עסקאות מכירת מקרקעין בהתאם לבקשת בני הזוג רק אם הנכס הנמכר הוחזק על ידי בני הזוג בחלקים שווים, ובתנאי שיוגשו במסגרת הדוח השנתי שני נספחי רווח הון בנפרד לכל אחד מבני הזוג. ואולם אם הנכס הנמכר הוא בבעלות בני הזוג בחלקים שאינם שווים, אמורות לצאת על ידי רשויות מיסוי מקרקעין שתי שומות נפרדות, על פיהן גם תצא השומה על ידי פקיד השומה. ככל שהוציא מנהל מיסוי מקרקעין שומה אחת משותפת, יש צורך לחזור אליו ולבקש הפיצול.
פיצול השבח בין בני זוג מעניק בין היתר, יתרון מס במסגרת האפשרות לביצוע פריסת שבח בעסקת מקרקעין. הפיצול בחלקים שווים מקטין את נטל המס המאוחד ואף יכול לזכות את אחד מבני הזוג בהחזר מס. לפרטים נוספים חייגו לנציג במשרדינו.

למידע נוסף ופסיקות בנושא הפרדת רכוש בין בני זוג לחץ על הקישור.

רואה חשבון אמנון בן שושן

רואה חשבון אמנון בן שושן

אודות כותב המאמר - רואה חשבון אמנון בן שושן.

שותף ומייסד משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות'. בעל תואר ראשון במנהל עסקים והתמחות בחשבונאות (BA) ותואר שני עם התמחות במסים (MBA). מומחה בתחום מיסוי ישראלי ומיסוי בינלאומי, מיסוי ישראלים ברילוקיישן למדינות ברחבי העולם, התמצאות באמנות המס ודיני המיסוי הזר, תושבים חוזרים ותיקים, השקעות נדל"ן בחו"ל, מטבעות דיגיטליים, תגמול הוני ממעביד מסוג אופציות ומניות מסוג RSUS ו-ESPP, מיסוי שוק ההון, גילוי מרצון, הקמת מבני מס בינלאומיים מורכבים ובפתרונות מיסוי בקשר עם פעילותם של ישראלים במדינות ברחבי העולם ותושבי חוץ בישראל וטיפול בהחזרי מס מורכבים.

בעל ניסיון בכתיבת חוות דעת מורכבות ומייצג יחד עם צוות המשרד נישומים רבים בדיונים מול רשות המסים וקבלת החלטות מיסוי (פרה- רולינג) בתחום מיסוי בינלאומי.

אמנון אחראי לפרסומם של מאות כתבות ומאמרים בתחום המסים בעיתונות מקצועית, מרצה בכיר במוסדות אקדמיים בקורסים בתחום המסים, חשבי שכר ויועצי מס וכן מרצה בפורומים מקצועיים ובכנסים של חברות הייטק בנושא מיסוי תגמול הוני ממעביד.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

רישום לניוזלטר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!

דילוג לתוכן