זכויות עובדים ביום בחירות

זכויות עובדים ביום בחירות

זכויות עובדים ביום בחירות 

זכויות עובדים ביום בחירות- מאת רואה חשבון אמנון בן שושן.
יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אך ניתן להעסיק ביום הבחירות עובדים אשר הסכימו לכך. שירותים ציבוריים בסמוך ליום הבחירות, יפעלו כסדרם.

זכאות תשלום לעובד שנעדר ביום השבתון

עובד שעבד אצל מעסיקו 14 ימים רצופים לפחות (ובכללם ימי מנוחה) סמוך ליום הבחירות, ישלם לו המעסיק את השכר שהעובד היה משתכר אצלו ביום הבחירות כאילו עבד ביום זה.
אם מדובר בעובד חודשי, שכרו החודשי של העובד לא יפגע בשל יום הבחירות. במידה ומדובר בעובד יומי או שעתי, יקבל העובד שכר עבור יום השבתון כאילו עבד ביום זה.

גמול בגין עבודה ביום השבתון

לא קיימת כל הנחיה באשר לגובה התשלום שיינתן לעובד שעבד בפועל ביום הבחירות. קיים נוהג המבוסס על פסיקה, שגובה השכר לעובד שעבד ביום הבחירות יהיה בשיעור של 200% משכרו הרגיל של העובד או לחלופין שכר רגיל ובנוסף לכך שעות חופשה חלף שעות העבודה בפועל ביום הבחירות.

אודות

משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות' הנו משרד רואה חשבון בתל אביב. המשרד מוביל בתחום החשבונאות, ביקורת חברות, הנהלת חשבונות ומיסוי על גווניו השונים, לרבות מס הכנסה, מיסוי בינלאומי, מס ערך מוסף, מיסוי מקרקעין, חוק עידוד השקעות הון וכן בתחום הביטוח הלאומי.  משרדינו משתף פעולה עם משרדי עורכי דין לענייני עובד לצורך מיצוי מלוא זכויות עובדים ביום בחירות ובכלל מחויב לסטנדרטים גבוהים של שירות, ידע מקצועי, כתיבה, ואינטגרציה בין תחומי המס השונים, לרבות היכרות עם התקינה החשבונאית. אתר המשרד מהווה פלטפורמה עשירה של מאמרים ומידע מקצועי לרווחת הלקוחות וגולשים מזדמנים בסוגיות מס שונות ורלוונטיות לרוח התקופה. 

 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
רואה חשבון

פדיון ימי חופשה

פדיון ימי חופשה פדיון ימי חופשה ניתן לבצע בסיום יחסי עובד מעביד, בתמורה לימי חופשה שלא נוצלו במהלך תקופת העסקתו של העובד. ע"פ חוק חופשה

רואה חשבון

רישום שעות עבודה בעסק

חובת רישום שעות עבודה בעסק – פתח דבר קיימת חובה לרישום מדויק של שעות העבודה של העובדים בפועל בעסק. רישום שעות עבודה חייב להשתקף נאמנה

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

רישום לניוזלטר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!