הקמת חברה בארה"ב

שיתוף ב email
שיתוף ב print
הקמת חברה בארה"ב

הקמת חברה בארה"ב – פתח דברים

הקמת חברה בארה"ב- מאת רואה חשבון אמנון בן שושן.
הקמת חברה בארה"ב, הנה למעשה פעולת רישום של חברה באחת ממדינות ארה"ב.
ארה"ב היא פדרציה ורפובליקה חוקתית המורכבת מ-50 מדינות, ממחוז פדרלי אחד ו-5 טריטוריות. המדינה שוכנת ברובה במרכז יבשת אמריקה הצפונית, שבה נמצאות 49 מהמדינות וכן מחוז קולומביה שבו נמצאת העיר וושינגטון, בירת ארה"ב. במקרים רבים פתיחת חברה בארה"ב תהיה כדאית עבור משקיעים ובעלי עסקים הפועלים בגבולות ארה"ב בין היתר גם בגלל חוק ה- GILTI שנחקק בעקבות הרפורמה ( הסבר בהמשך המאמר). 

הפופולרית מבין 50 המדינות הנה מדינת דלאוור, נוכח מערכת משפטית ידידותית ביותר לתאגידים, ועלויות התאגדות הזולות באופן ניכר מן מהעלויות בארץ.
מדינת דלאוור הנה בעלת מערכת דינים המקנה הגנה רבה לבעלי המניות של התאגידים המאוגדים בה. הליך הרמת מסך אל בעלי המניות הנו הליך נדיר ביותר, כל שכן בהשוואה לישראל. כמו גם, פרטי בעלי המניות ומנהלי התאגיד חסויים, וחשיפתם מצריכה על-פי רוב צו שיפוטי של בית המשפט בדלאוור

הצורך בהקמת חברה בארצות הברית יכול להתעורר מכמה סיבות.
הסיבה הרווחת בקרב ישראלים הנה הרצון לנתב כספים פנויים לטובת השקעות בשוק הנדל"ן האמריקאי שסובל מתנודות חדות בשנים האחרונות.
שיטת ההתאגדות הרצויה במקרה של השקעות נדל"ן בארה"ב היא באמצעות חברת LLC, שבה בעליה אינם נושאים באחריות אישית לחובות ה – LLC.
מדובר בנקודה חשובה למשקיעי נדל"ן בארה"ב המעוניינים בהגנה מתביעות שוכרים או תביעות צדדים שלישיים בעלי קשר לפעילות הנ"ל.

סיבה נוספת להקמת חברה הנה הרחבת הפעילות העסקית לשווקים נוספים בעלי קהל פוטנציאלי רחב.
היתרון של פתיחת חברה בארצות הברית הוא הגישה לקהל האמריקאי בעלי נטיית העדפה לנהל קשרים עסקיים עם חברה מקומית אמריקאית.
השוק האמריקאי הוא עצום ובעל הון רב, ולכן בעלות על עסק בארצות הברית מהווה פוטנציאל רווחים עצום לבעל העסק.

הקמת חברה בארה"ב – הרפורמה

בעקבות רפורמת המס של הנשיא טראמפ, החל משנת המס 2017 חברות (c-corp) בארה"ב חייבות במס פדרלי בשיעור מס אחיד של 21%.
עד לשנה זו, לפני הרפורמה של הנשיא טראמפ, שיעור מס החברות (c-corp), היה הדרגתי והגיע עד לשיעור מקסימלי של 35%.
בין אם המטרה היא פתיחת עסק בארה"ב או חברה, מדובר בצעד חשוב, אשר כדי לעשות זאת נכון ובטוח, יש להכיר היטב את חוקי המס בארה"ב הן ברמה הפדרלית והן ברמת המדינה. לחוקים אלו חשיבות עליונה, בין היתר, בבחירת המדינה בה תירשם החברה.

במסגרת רפורמת המס בארה"ב של טראמפ משנת 2017  (Tax Cut and Jobs Act), נקבע מס שנתי חדש בגין הכנסה המכונה "Global Intangible Low Taxed Income) "Gilti).
המס חל על תושבים ואזרחים אמריקאים (U.S. Persons), ובכלל זה על אזרחים אמריקאים הגרים מחוץ לארה"ב לרבות אזרחים אמריקאים תושבי ישראל.
מס ה-GILTI הנו מס דיבידנד רעיוני בשיעור מס מדורג של עד 37% שיחול על הכנסה אקטיבית הבלתי מחולקת של חברה זרה (מחוץ לארה"ב).
ולכן תושב ישראל שהוא אזרח ארה"ב הפועל מחוץ לארה"ב, כדאי לו לשקול לפעול באמצעות חברה אמריקאית, כדי להימנע מהוראות ה- "Gilti", שעלולה לגרור ליחיד חיוב
במס בשיעור של 37% על הכנסות החברה הבלתי מחולקות. נציין שכללי ה- "Gilti" אינן חלות על בעלי מניות המחזיקים בחברות ישראליות מפאת שיעור מס החברות בישראל המאפשר יציאה מתחולת הכללים. להרחבה בנושא, ניתן לקרוא במאמר המקושר

סוגי התאגדות כחברה בארה"ב

ישנם שלושה סוגי התאגדות כחברה בארה"ב.

  1. השקעה באמצעות חברת LLC– שותפות בעירבון מוגבל. לפי דיני המס בארה"ב ברירת המחדל הקיימת ל- LLC היא התייחסות כאל גוף שקוף.
    יחד עם זאת ניתן לבחור להיחשב כחברה רגילה לעניין מס בארה"ב.
    אם בחרתם להיחשב כגוף שקוף בארה"ב, ניתן יהיה להתייחס לחברה כגוף שקוף גם בישראל.
  2. Scorp – ישות שמסווגת כ- SCorp היא חברה שקופה לצורכי מס אמריקאי (מקבילה לשותפות בישראל) ובהתאם הכנסותיה מחויבות במס בידי בעלי המניות.
    התאגיד יגיש את בחירתו להיחשב כ- Scorporation ל-IRS ונדרש לדווח לרשויות המס בארה"ב בתום שנת המס על הכנסות החברה בטופס S1120 אך היא לא נושאת בחבות המס. מנגד, בעלי המניות של תאגיד מסוג זה נדרשים לדווח על הכנסותיהם היחסיות מהכנסות התאגיד ולשלם מסים לרשויות בארה"ב בהתאם לשיעורי המס שלהם בדוחות האישיים. 
  3. Ccorp- מדובר על חברה בע"מ במובן הקלסי (INC). חברה שממוסה בנפרד מבעליה, רוב החברות הגדולות בארה"ב ממוסות כ- Ccorp. 

חובת הגשת דוחות מס אמריקאים

אזרחים רבים החיים בישראל נדרשים להגיש דוחות מס הכנסה בארה"ב (US TAX). אי עמידה בדרישה זו מהווה עבירה על החוק.
כל מי שמקיים פעילות עסקית בארה"ב אפילו שאינו אזרח ארה"ב ואינו מחזיק בגרין קארד מחויב בהגשת דוח ל- IRS. סעיף זה כולל תושבי ישראל שעובדים בארה"ב (בין היתר גם העסקה תחת מעסיק ישראלי או מעסיק זר), תושבי ישראל המשקיעים בנדל"ן בארה"ב או כל מי שמקיים פעילות עסקית כלשהי כמו הקמת חברה בארה"ב.

ויזת (אשרה) מסוג משקיע E-2 למדינות אמנה

על קצה המזלג, אשרת E-2 מיועדת למשקיעי הון בעלי יוזמה עסקית בארה"ב. כדי לקבל ויזה, המשקיע נדרש להתחייב להשקעה אקטיבית וממשית של הון.
הממשל בארה"ב מאפשר מתן ויזה של משקיע מסוג E-2 מתוך רצון להגדיל את ההיצע למקומות עבודה עבור אזרחים אמריקאים וכך לפתח את הכלכלה האמריקאית.
ביום 1 במאי, 2019 נכנסה לתוקף האמנה להשקעה בין ארה"ב לישראל.
במסגרת האמנה,  אזרחי מדינה מתקשרת החתומה על אמנה עם ארה"ב, רשאים להגיש בקשה ויזת מסוג  E2 רק במידה ומקיימים את התנאים לקבלת הוויזה
וקיים בבעלותם עסק פעיל בארה”ב תוך הצגה לשגרירות האמריקאית תכנית עסקית המפרטת משתנים עסקיים וצפי הכנסות.
האלמנט החשוב הוא שההשקעה תהיה כרוכה בהתחייבות משמעותית של הון, שתבטיח את הצלחתה של היזמה העסקית.
ויזה E2 מקנה למבקש הוויזה אפשרות להתגורר בארה"ב ולעבוד בעסק. משפחתו של המבקש רשאית לעבור עמו וכן לבקש לעבוד בכל עבודה חוקית בארה"ב.

אודות משרדינו

משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות' מוצא חשיבות עליונה בקבלת ייעוץ בטרם פתיחת עסק בארה"ב. המשרד מתמחה במיסוי בינלאומי ומנוסה בהקמה וליווי חברות בארה"ב. 
רגע לפני כל החלטה על פתיחת חברה בארה"ב, אנו מציעים לשקול בכובד ראש את כל ההשלכות על פתיחת חברה בארה"ב.
יחד נשב ונבין את השיקולים בפתיחת החברה ונברר את כל הפרטים האישיים אודות בעלי החברה ואודות החברה. 
אנו נשמח לסייע לכם בתכנון המס המיטבי וכן ללוות אתכם בתהליך פתיחת עסק בארה"ב. 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
רואה חשבון

השקעות באיחוד האמירויות- היבטי מיסוי

השקעות באיחוד האמירויות – היבטי מיסוי השקעות באיחוד האמירויות- מאת רואה חשבון אמנון בן שושן. איחוד האמירויות הערביות היא מדינת מדבר מוסלמית הנמצאת בחצי האי

שנת הסתגלות

שנת הסתגלות לתושב חוזר ותיק

שנת הסתגלות לתושב חוזר ותיק שנת הסתגלות לתושב חוזר ותיק ועולה חדש – מאת רואה חשבון אמנון בן שושן. תושבים חוזרים (יחידים מוטבים) ששהו מחוץ

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

רישום לניוזלטר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!