נקודות זיכוי לחייל משוחרר

נקודות זיכוי לחייל משוחרר

סעיף 39א' דן בנושא נקודות זיכוי לחייל משוחרר.

התנאים לקבלת נקודות הזיכוי

  1. "חייל משוחרר" שסיים את "שירותו הסדיר".

"שירות סדיר" – שירות סדיר בצבא הגנה לישראל, במשמר הגבול, ביחידות אחרות במשטרת ישראל או בשירות אחר מוכר וכן שירות לאומי או שירות אזרחי, אך למעט שירות קבע.

חייל משוחרר" – "מי שסיים את שירותו הסדיר, אף אם שוחרר כדין לפני תום התקופה שהוא חייב בה, ובלבד ששירת 12 חודשים לפחות, וכן מי ששוחרר לפני תום התקופה כאמור מטעמי בריאות או מחמת נכות.

  1. נקודות הזיכוי יינתנו רק כנגד הכנסה מ"יגיעה אישית".

ניתן ליהנות מהטבת המס רק כנגד הכנסה מיגיעה אישית (עסק, משלח יד או משכורת). לא ניתן ליהנות מזיכוי המס כנגד הכנסות פאסיביות כגון הכנסות משכר דירה, הכנסות מריבית וכדומה.

  1. יינתן זיכוי של 1/6 נקודת זיכוי בחודש (2 נקודות זיכוי בשנה) לחייל החל מהחודש הראשון שלאחר החודש שבו סיים את השירות הסדיר וזאת למשך 36 חודשים. לגבי גבר נדרש לפחות 23 חודשי שירות מלאים, ולגבי אישה נדרש לפחות 22 חודשי שירות מלאים.

לעומת זאת יינתן זיכוי של 1/12 נקודת זיכוי בחודש (נקודת זיכוי אחת בשנה), לחייל החל מהחודש הראשון שלאחר החודש שבו סיים את השירות – למשך 36 חודשים. לגבי גבר, אם שירת פחות מ- 23 חודשים מלאים ולגבי אישה אם שירתה פחות מ- 22 חודשים מלאים.

 

רואה חשבון אמנון בן שושן

רואה חשבון אמנון בן שושן

אודות כותב המאמר - רואה חשבון אמנון בן שושן.

שותף ומייסד משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות'. בעל תואר ראשון במנהל עסקים והתמחות בחשבונאות (BA) ותואר שני עם התמחות במסים (MBA). מומחה בתחום מיסוי ישראלי ומיסוי בינלאומי, מיסוי ישראלים ברילוקיישן למדינות ברחבי העולם, התמצאות באמנות המס ודיני המיסוי הזר, תושבים חוזרים ותיקים, השקעות נדל"ן בחו"ל, מטבעות דיגיטליים, תגמול הוני ממעביד מסוג אופציות ומניות מסוג RSUS ו-ESPP, מיסוי שוק ההון, גילוי מרצון, הקמת מבני מס בינלאומיים מורכבים ובפתרונות מיסוי בקשר עם פעילותם של ישראלים במדינות ברחבי העולם ותושבי חוץ בישראל וטיפול בהחזרי מס מורכבים.

בעל ניסיון בכתיבת חוות דעת מורכבות ומייצג יחד עם צוות המשרד נישומים רבים בדיונים מול רשות המסים וקבלת החלטות מיסוי (פרה- רולינג) בתחום מיסוי בינלאומי.

אמנון אחראי לפרסומם של מאות כתבות ומאמרים בתחום המסים בעיתונות מקצועית, מרצה בכיר במוסדות אקדמיים בקורסים בתחום המסים, חשבי שכר ויועצי מס וכן מרצה בפורומים מקצועיים ובכנסים של חברות הייטק בנושא מיסוי תגמול הוני ממעביד.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

רישום לניוזלטר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!

דילוג לתוכן