חשיבות קבלת ייעוץ מס מרואה חשבון לפני רילוקיישן

חשיבות קבלת ייעוץ מס מרואה חשבון לפני רילוקיישן

סיוע ברואה חשבון בתהליך רילוקיישן 

רילוקיישן לטובת הצעת עבודה בחו"ל הוא תהליך שכיח בקרב ישראלים. לאחר מספר שנים, גם מגיע הרגע שבו מחליטים לשוב חזרה לישראל ולכן חשוב לדעת בטרם כל יציאה מגבולות ישראל כי במערך רשות המסים קיים מידע אישי אודות כניסות לישראל ויציאות מישראל. אלו ששבו ולא הסדירו את מעמדם מול רשות המסים בעת היציאה מישראל, מקבלים פנייה באמצעות טפסים ייעודיים בדרישה למסירת הסברים ומידע על נכסים בחו"ל ועל הכנסות שהפיקו מחוץ לישראל. חוזרים אשר נתקלים בפניות מסוג זה, פונים לראשונה לקבלת ייעוץ מס ומבררים מידע על חובת הגשת דיווחים לרשויות המס. לעתים פנייה מאוחרת שוללת מאותם תושבים חוזרים זכויות מרחיקות לכת להן היו זכאים לו היו פונים באופן יזום לרשות המסים וביטוח לאומי ולא משתהים לכל אורך תקופת השהייה בחו"ל ולכן הדבר מצריך טיפול מבעוד מועד ואין לדחותו יתר על המידה.

מטרת קבלת ייעוץ מס בתהליך רילוקיישן 

מטרת ייעוץ המס העיקרית היא לבחון את נקודת הזמן בתהליך רילוקיישן ולנתח את מעמד התושבות החל מרגע היציאה מישראל. הצורך בבחינת מעמד התושבות במהלך רילוקיישן הנו משמעותי עבור תושבי ישראל השוהים בחו"ל וזאת מפאת השלכות המיסוי הנלוות לכך. הקביעה לגבי מעמד התושבות של מבקשי הייעוץ, תשפיע באופן ניכר על האופן שבו יידרשו לפעול מול רשות המסים ולדווח על ההכנסות מחו"ל בעתיד. לאחר קביעת מעמד התושבות, תיפרשנה בפני מבקשי הייעוץ כל חלופות הדיווח המומלצות תוך בחינת שיקולי המיסוי לצד החלופות וחשיפות המס בגינן ותותווה הדרך הנכונה להתנהלות מול הרשויות. במידת הצורך יימסרו מזכרים בעניין השלכות וחשיפות מס הנגזרות מהכנסות המופקות במדינות היעד ויתבצעו חישובים של מס ההכנסה וביטוח לאומי הצפויים לצורך קבלת החלטות. 

חשיבות קבלת ייעוץ מס וליווי מרואה חשבון

פנייה לקבלת ייעוץ מס בנושא רילוקיישן מרואה חשבון מומחה במסים לצורך הסדרת חובת הדיווח ותשלום המס – היא בגדר חובה. בשל האחריות הרבה של רואה החשבון, עליו להיות בקיא בכל חוקי המס על בוריים על מנת למצוא את נתיב המיסוי האפקטיבי ביותר והחוקי עבור הלקוח באמצעות תכנון מס לגיטימי. במרבית המקרים, ההתנהלות הראשונית בנושא רילוקיישן נעשית על בסיס ייעוץ חובבני מנותני שירות לא מנוסים וקבלת מידע ברשת. כאשר הסוגיות הופכות למורכבות יותר ומתבררים פערי ידע משמעותיים, נעשית פנייה יזומה לרואה חשבון מומחה מיסוי להמשך טיפול ו"כיבוי שרפות". פערי הידע עלולים להוביל לדיווח מוטעה לרשויות וקנסות מיותרים ולכן פנייה לקבלת שירות מקצועי מרואה חשבון תוכל להשפיע על שיקולי המס ולשנות מקצה לקצה את הכדאיות בבחירת הדרך. 

 

משרדינו רואה חשיבות רבה בקבלת ייעוץ מס לפני רילוקיישן ומיישם תהליכי עבודה קפדניים עם לקוחותיו המושתתים על בסיס מעורבות גבוהה, אמון ואווירה של שותפות אמתית לדרך. משרדינו יסייע לכם לבצע את הרילוקיישן בהצלחה יתרה, מתוך מחשבה ואמונה שתכנון מס נכון וקפדני יקנו לכם כלים מהותיים להמשך דרככם המקצועית. המשרד מנוסה בתחום מיסוי בינלאומי ומקנה סל פתרונות במיסוי רילוקיישן החל מההחלטה על ניתוק תושבות ולאורך כל תקופת השהייה בחו"ל. 

 

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ מס ו/או ייעוץ השקעות  ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג במאמר הנו מידע כללי בלבד ואינו מהווה חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. המחבר ו/או משרד רואה החשבון אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. רק הוראות החוק, הפסיקה או הוראות המוסד המטפל, מחייבות וקובעות. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. בכל מקרה בו נכתב לשון זכר הכוונה גם ללשון נקבה, וכן להפך, אלא אם נאמר במפורש אחרת.

 

 

רואה חשבון אמנון בן שושן

רואה חשבון אמנון בן שושן

אודות כותב המאמר - רואה חשבון אמנון בן שושן.

שותף ומייסד משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות'. בעל תואר ראשון במנהל עסקים והתמחות בחשבונאות (BA) ותואר שני עם התמחות במסים (MBA). מומחה בתחום מיסוי ישראלי ומיסוי בינלאומי, מיסוי ישראלים ברילוקיישן למדינות ברחבי העולם, התמצאות באמנות המס ודיני המיסוי הזר, תושבים חוזרים ותיקים, השקעות נדל"ן בחו"ל, מטבעות דיגיטליים, תגמול הוני ממעביד מסוג אופציות ומניות מסוג RSUS ו-ESPP, מיסוי שוק ההון, גילוי מרצון, הקמת מבני מס בינלאומיים מורכבים ובפתרונות מיסוי בקשר עם פעילותם של ישראלים במדינות ברחבי העולם ותושבי חוץ בישראל וטיפול בהחזרי מס מורכבים.

בעל ניסיון בכתיבת חוות דעת מורכבות ומייצג יחד עם צוות המשרד נישומים רבים בדיונים מול רשות המסים וקבלת החלטות מיסוי (פרה- רולינג) בתחום מיסוי בינלאומי.

אמנון אחראי לפרסומם של מאות כתבות ומאמרים בתחום המסים בעיתונות מקצועית, מרצה בכיר במוסדות אקדמיים בקורסים בתחום המסים, חשבי שכר ויועצי מס וכן מרצה בפורומים מקצועיים ובכנסים של חברות הייטק בנושא מיסוי תגמול הוני ממעביד.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

רישום לניוזלטר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!

דילוג לתוכן