טופס Form W-9 הנחיות ל- US persons

טופס Form W-9 הנחיות ל- US persons

טופס Form W-9 – פתח דברים

טופס W-9 – מאת רואה חשבון אמנון בן שושן.
ההסכם ליישום הוראות ה- FATCA שנחתם בין ממשלת ישראל לממשלת ארצות הברית, הסדיר את ההוראות להעברת מידע לרשות המס של ארה"ב ה- IRS, באמצעות הגופים הפיננסיים בישראל כדי לסייע לרשויות המס בארה"ב באכיפת חובות הדיווח ותשלום המס של אזרחים ותושבי ארה"ב. המידע שיימסר, יכלול פרטים אודות חשבונות בנק המוחזקים מחוץ לארה"ב בידי מי שמוגדר ,US Persons הגדרה הכוללת את אזרחי ארה"ב, תושבי ארה"ב לצורכי מס וישויות משפטיות אמריקאיות ( C- CORP ,S- CORP ,LLC, נאמנויות וכדומה). ע"פ ההסכם, הגוף הפיננסי מתחייב להעביר גם מידע על חשבונות שבעליהם סירבו לשתף פעולה. גוף פיננסי שלא יציית להוראות החוק יהיה כפוף לסנקציה של ניכוי במקור בשיעור של 30% מכל תשלום ממקור הכנסה אמריקאי. אי ציות להוראות ה-FATCA על ידי גופים פיננסיים בישראל עלול להסב להם ולמשק הישראלי נזק כלכלי כבד.

מהי מטרת טופס W-9?

טופס W9 הוא דוח מידע שמטרתו לאפשר למוסד פיננסי לקבל את מספר מזהה המס בארה"ב, המכונה TIN – Taxpayer Identification Number ולדווח לרשות המסים בארה"ב על מידע פיננסי אודות הכנסות שהתקבלו לחשבון הבנק ובכך לסייע באכיפה והטלת מס על אותן הכנסות בהתאם לחוק האמריקאי. 

מהו מסמך זיהוי לצורכי מס בארה"ב?

מזהה המס של יחידים בארה"ב הוא לרוב מספר הביטוח הלאומי- SSN או מספר זיהוי האישי של משלם המס-  ITIN. 

מי נדרש למלא את טופס W-9?

את הטופס נדרשים למלא מי שמוגדרים "US PERSONS" – אזרחי ארה"ב, בעלי כרטיס גרין קארד, תושבים לצורכי מס בארה"ב או נשואים לאזרחים ותושבים, שבחרו להגיש את דוח המס האמריקאי 1040 כישות אחת וכן- גופים כגון תאגידים, חברות LLC, ונאמנויות שנוצרו על פי החוק האמריקני.

האם טופס W-9 מיועד גם למי שאינו US persons?

כאמור, טופס W9 מיועד רק למי שנכלל בהגדרת US persons. ככל שהתיעוד העצמי יעלה כי בעל החשבון או בעל השליטה בחברה אינו אזרח ארצות הברית הוא יידרש לבצע תיעוד עצמי על גבי טופס w-8, שבמסגרתו יצהיר כי אינו אזרח אמריקאי ועל החשיפה לניכוי מס במקור על ההכנסות המופקות לחשבון האמור. הטופס המקביל המתייחס ליחידים הוא  W8-BEN ו- W8-BEN-E (לחברות). אם נתבקשת למלא ולחתום על הטופס הלא נכון, רצוי להודיע ​​למוסד הפיננסי על הטעות ולספק לו את הטופס המתאים. 

אודות משרדנו

משרדינו מנוסה בתחום מיסוי בינלאומי ומקנה סל פתרונות לתושבי ישראל בעלי אזרחות אמריקאית או בעלי מעמד תושבות בארה"ב. שירותי המשרד בתחום מיסוי וביטוח לאומי כוללים בין היתר, ייעוץ מס וליווי בתהליך רילוקיישן לארה"ב, מיסוי השקעות נדל"ן בארה"ב או פעילות עסקית בארה"ב, הגשת דו"חות מס בישראל, ליווי תהליך ניתוק תושבות, בקשות פרה-רולינג, הגשת דוחות לתושבי ישראל בעלי אזרחות אמריקאית, הקמת חברות בארה"ב והשקעות נדל"ן בארה"ב באמצעות חברות LLC, כתיבת חוות דעת, ייעוץ לתושבים חוזרים, סיוע לעולים חדשים, גילוי מרצון והסדרי מס מול רשויות המס בישראל.

רואה חשבון אמנון בן שושן

רואה חשבון אמנון בן שושן

אודות כותב המאמר - רואה חשבון אמנון בן שושן.

שותף ומייסד משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות'. בעל תואר ראשון במנהל עסקים והתמחות בחשבונאות (BA) ותואר שני עם התמחות במסים (MBA). מומחה בתחום מיסוי ישראלי ומיסוי בינלאומי, מיסוי ישראלים ברילוקיישן למדינות ברחבי העולם, התמצאות באמנות המס ודיני המיסוי הזר, תושבים חוזרים ותיקים, השקעות נדל"ן בחו"ל, מטבעות דיגיטליים, תגמול הוני ממעביד מסוג אופציות ומניות מסוג RSUS ו-ESPP, מיסוי שוק ההון, גילוי מרצון, הקמת מבני מס בינלאומיים מורכבים ובפתרונות מיסוי בקשר עם פעילותם של ישראלים במדינות ברחבי העולם ותושבי חוץ בישראל וטיפול בהחזרי מס מורכבים.

בעל ניסיון בכתיבת חוות דעת מורכבות ומייצג יחד עם צוות המשרד נישומים רבים בדיונים מול רשות המסים וקבלת החלטות מיסוי (פרה- רולינג) בתחום מיסוי בינלאומי.

אמנון אחראי לפרסומם של מאות כתבות ומאמרים בתחום המסים בעיתונות מקצועית, מרצה בכיר במוסדות אקדמיים בקורסים בתחום המסים, חשבי שכר ויועצי מס וכן מרצה בפורומים מקצועיים ובכנסים של חברות הייטק בנושא מיסוי תגמול הוני ממעביד.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

רישום לניוזלטר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!

דילוג לתוכן